Πέμπτη, 28 Μαρτίου 2024 15:41

Λαμπρό διαγράφεται και το μέλλον του Γ.Α.Σ.Χολαργού στο στίβο

ASLANIIPSOS
Στο Διασυλλογικό πρωτάθλημα Τετράθλου ΠΠΒ-ΠΚΒ συμμετείχε με σημαντικές επιτυχίες ο Γυμναστικός Αθλητικός Σύλλογος Χολαργού.

Οι αγώνες που πραγματοποιήθηκαν στο στάδιο Μαρσώ του δήμου μας των κατηγοριών Κ14 και Κ10, διεξήχθηκαν σε ομίλους και σε δύο φάσεις. Στον όμιλο που συμμετείχε ο ΓΑΣΧολαργού συμμετείχαν επίσης αθλητές και αθλήτριες από 3 συλλόγους ακόμη ΑΟ Βάρης Αναργυρούς, Αναγέννηση Πέυκης, ΓΑΣ Παιανίας.

Συγκεκριμένα
• Το Σάββατο 13/4/2019 έγινε η Α φάση, το ΔΡΟΜΙΚΟ ΤΕΤΡΑΘΛΟ.
Οι αθλητές του ΓΑΣ Χολαργού που συμμετείχαν διασκέδασαν και πέτυχαν πολύ καλές επιδόσεις. Συνολικά κατέκτησαν 8 μετάλλια, 3 Χρυσά -2 Αργυρά -3 Χάλκινα, και στην συνολική κατάταξη –από τα 4 αγωνίσματα και από όλους τους συλλόγους- στα κορίτσια κατέκτησε την 1η θέση με 330 βαθμούς η αθλήτρια ΑΣΛΑΝΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ, και στα αγόρια την 1η θέση κατέκτησε με 280 βαθμούς ο αθλητής ΤΣΑΓΚΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ και την 3η θέση με 235 βαθμούς ο ΠΕΤΡΟΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ.

•Το Σάββατο 20/4/2019 έγινε η Β φάση το ΑΛΤΙΚΟ ΤΕΤΡΑΘΛΟ.
Οι αθλητές του ΓΑΣΧ κατέκτησαν συνολικά 13 μετάλλια, 2 Χρυσά -4 Αργυρά -7 Χάλκινα, και στη συνολική κατάταξη η αθλήτρια ΑΣΛΑΝΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ την 1η θεση με 330 βαθμους, ο αθλητής ΜΩΡΑΙΤΗΣ ΝΙΚΟΣ τη 2η θέση με 165 βαθμούς και ο ΠΕΤΡΟΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ την 3η θέση με 150 βαθμούς.

Ιδιαίτερης αναφοράς αξίζει η καταπληκτική επίδοση στο άλμα εις ύψος της Παναγιώτας Ασλάνη μαθήτρια της Στ' δημοτικού (!!!) που πέρασε το 1.40!!!